بودجه مصوب خرید تجهیزات آتش نشانی در محل خود هزینه نمی‌شود/ مدیریت بحران در اولویت مسئولان نیست

 

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با بیان اینکه بودجه مصوب برای خرید تجهیزات آتش نشانی در محل خود هزینه نمی‌شود، گفت: به گفته مسئولان شورای شهر برای خرید تجهیزات آتش‌نشانی تنها یک دهم اعتبارات مصوب تخصیص پیدا کرده است.

 

محمود صادقی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات شهردار تهران مبنی بر تخصیص درآمد حاصل از عوارض ایمنی ساختمان‌ها برای خرید تجهیزات موردنیاز سازمان آتش نشانی، گفت: هرگونه تغییر در بودجه شهرداری نیازمند تصویب در شورای شهر است ضمن اینکه جابه جایی ها در بودجه دستگاه ها نظم بودجه ریزی را دچار مشکل می کند.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس درمجلس شورای اسلامی، افزود: دربودجه شهرداری ها ردیف بودجه مشخصی برای آتش نشانی وجود دارد، بنابراین باید برای خرید تجهیزات موردنیاز این ردیف بودجه را تقویت کرد؛ البته طبق گفته مسئولان شورای شهر برای خرید تجهیزات آتش نشانی تاکنون تنها یک دهم اعتبارات مصوب تخصیص پیدا کرده است.

 

وی با انتقاد از اینکه بودجه مصوب برای خرید تجهیزات آتش نشانی در محل خود هزینه نمی‌شود، تصریح کرد: به طورحتم بودجه مناسبی هرساله برای این موضوع درنظرگرفته می شود اما به دلیل اینکه در محل خودهزینه نمی شود مشکلاتی برای آتش نشانی به وجود می آید.

 

صادقی با انتقاد از اینکه برای مدیریت بحران تصمیمات کارشناسی از پیش اتخاذ نمی شود، گفت: بارها مشاهده می‌شود برخی مسئولان مطرح می‌کنند که ممکن است برخی تجهیزات خریداری شده برای آتش نشانی در طول سال یکبار هم استفاده نشود اما ممکن است که حادثه ای رخ دهد که نیاز به تجهیزات پیشرفته باشد؛ بنابراین در اولویت بندی های سیستم کلان کشور خطاهایی وجود دارد که قابل چشم پوشی نیست.

 

وی با اشاره به اینکه مدیریت بحران طبق شرایط کشور صورت نمی‌گیرد، افزود: به دلیل بی‌توجهی به مدیریت بحران در حوادث خسارت‌های جبران ناپذیری به جامعه تحمیل می‌شود این درحالی است که در اکثر کشورها مانند ژاپن با بحران‌های این چنینی سازگار شدند اما درکشور ما با آتش سوزی یک ساختمان مشکلات بسیاری به وجود می آید.

 

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقص زیادی درمدیریت شهری وجود دارد، تصریح کرد: در پایتخت با افزایش ارتفاع ساختمان‌ها حق مردم در استفاده از فضای شهر کاهش می‌یابد، بنابراین دراین شرایط بحران هایی ایجاد می‌شود که نمی توان آن را مدیریت کرد.

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شهردار تهران با دفاع ازتخصیص درآمد حاصل از عوارض ایمنی ساختمان ها به منظور خرید تجهیزات مورد نیاز سازمان آتش نشانی، گفت: باید ازاین بودجه تنها تجهیزات خاص آتش نشانی خریداری شود./

منبع نوشته:خانه ملت

مطالب مرتبط